Fuara özel ürünlerimiz ve fırsatlarımızı kaçırmayın! Çok özel fiyatlarımız için bizi mutlaka arayın. 0212-854 36 01
 

22 İŞLETMEYE TOPLAM 134 BİN LİRA CEZA

22 İŞLETMEYE TOPLAM 134 BİN LİRA CEZA

  by    0   0

İnegöl İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mahmut Doğru, 2014 yılında hijyen kurallarına uymayan 22 işletmeye 134 bin lira cezai işlem uygulandığını söyledi.
İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mahmut Doğru, yapılan denetimlere katılarak, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Denetimlerin ardından basın açıklaması yapan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mahmut Doğru, 2014 yılının ilk 6 aylık periyodunda hijyen kurallarına uymayan 22 işletmeye 134 Bin lira cezai işlem uygulandığını bildirdi.
Doğru, “Kanunun bize verdiği yetkiye dayanarak gıda denetimlerini yapmaktayız. Ramazan vesilesiyle denetimlerimizi biraz daha yoğunlaştırdık. Sonuçta bizler ilçe müdürlüğü olarak tüketicinin daha temiz ve hijyenik şartlarda tüketmesi, problemsiz bir şekilde hayatını idame ettirmesi, bizim açımızdan önem taşımaktadır” dedi.
İnegöl’de gıda üretim ve satış konusunda bin 950 iş yerinin faaliyet gösterdiğini bildiren Doğru, “Her ay ortalama 150 ila 200 arasında işletmeyi denetliyoruz. Hijyenik olmayan ortamlardan, hijyenik olan üretim ve satış yerlerine geçiş sürecinin kısa olması bizi mutlu ediyor. Özdilek AVM, hijyen konusunda ön planda olan örnek bir iş yerimiz. İnegöl’de gıda üretim yerleri standardın üzerinde” diye konuştu.
Doğru, olumsuz bir durum söz konusu olması halinde, vatandaşlardan Alo 174 Gıda Hattını aramalarını istedi.

Comments are closed.