Fuara özel ürünlerimiz ve fırsatlarımızı kaçırmayın! Çok özel fiyatlarımız için bizi mutlaka arayın. 0212-854 36 01
 

Bakanlıktan otellere “hijyen” uyarısı

Bakanlıktan otellere “hijyen” uyarısı

  by    0   0

Kültür ve Turizm Bakanlığı Hijyen ve Çevre Sağlığı konusunda genelge yayımladı. Müsteşar Özgür Özaslan imzası ile 81 il valiliklerine ve bakanlık belgeli tesislere gönderilen genelgede turist sağlığı ve can güvenliğinin sağlanması gibi konularda tüm kurum ve kuruluşlara sorumluluk düştüğü belirtildi.
Bakanlık tarafından yayınlanan Genelge’de alınacak tedbirler maddeler halinde sıralanırken şu ifadelere yer verildi: “Turizm tesislerinin niteliğinin yükseltilmesi, turist sağlığı ve can güvenliğinin sağlanması gibi ülke imajımızla birlikte ülkemize gelen ziyaretçilerin can ve mal güvenliklerinin sağlanması suretiyle üst düzeyde memnuniyet oluşturulması konularında ilgili tüm kurum ve kuruluşlara önemli ölçüde sorumluluk düşmektedir.

Özellikle turizm tesislerinde zaman zaman yaşanılan gıda zehirlenmesi vakaları, havuz ve deniz ortamlarında gerçekleşen boğulma olayları gibi olumsuzluklar, turist sağlığı ve yaşamını tehdit eden istenilmeyen durumların yaşanılmasına neden olmakta ve söz konusu durum iç ve dış basında geniş yer bularak ülkemiz turizmine zarar vermektedir.

Turizm işletmeleri ve kuruluşlarının, bu sorumluluk bilinci çerçevesinde, tesislerin fiziksel nitelikleri, hizmet kalitesi, personelin niteliği ve eğitimi ile sağlık, hijyen ve güvenlik konularında azami özeni göstermesi gerekmektedir. Söz konusu çaba, sadece insan sağlığı ve tüketici açısından değil aynı zamanda ülkemizin uluslararası alandaki imajının olumsuz etkilenmemesi açısından da önem taşımaktadır.”

Comments are closed.